בחירת הצלם המושלם – מפת הדרכים

 

החתונה בפתח? תכנון בר-המצווה של הילד התחיל? אולי זהו הזמן להקדיש מעט תשומת לב לנושא צלם האירועים אותו תרצו לשכור. אירועים כאלו או אחרים הם מטבעם – חד פעמיים, וככאלו עלינו לקחת את האחריות, ולדאוג כי לאחר תום האירוע יהיו בידינו ראיות ויזואליות לאותו אירוע חשוב. במקרה ומדובר בחתונה, עלינו לדאוג לשכור שירותי צילום חתונות מקצועי שבידיו נפקיד את אחריות יצירת והפקת אלבום התמונות וסרט החתונה. אל לנו להקל ראש גם במקרה ומדובר בכל אירוע אחר – בר-מצווה, חתונת כסף או אפילו סתם חגיגת יום הולדת מיוחד.

הדרך לבחירת צלם האירועים מתחילה דווקא בתוך זיכרונותינו האישיים – האם צפינו אי פעם באלבום תמונות או סרט שצולם באירוע מסוים, אשר העלה בנו תחושת "גם אני רוצה"? אם כן, יהיה זה רעיון טוב ליצור קשר עם אותם בעלי השמחה של אותו אירוע ולשאול את עצתם בדבר צלם האירועים אותו שכרו. במידה ואין אנו נזכרים באירוע שכזה, השלב הבא כולל שיחות עם חברים ומכרים שבפיהם יכולה להיות המלצה כלשהי בדבר צוות צילום אירועים כזה או אחר.

האינטרנט הוא המקום הפופולארי ביותר לחיפוש סטודיו צילום אירועים. אחד היתרונות בחיפוש צלמים באינטרנט הוא היכולת לצפות ולהתרשם מתיק העבודות הנמצא בכל אתר תדמית של סטודיו לצילום המכבד את עצמו. כבר בעת הצפייה באתר התדמית של הסטודיו נוכל להעריך האם אנו מתחברים לטעמו המקצועי והאם עבודתו מקצועית מספיק לשביעות רצוננו.

מומלץ לערוך רשימה של מספר צלמים איתם יש לערוך בירורים בטרם נחתום על חוזה שירות. תמיד כדאי לערוך סקר שוק על מנת שנוכל ל"חוש" את השוק בצורה טובה יותר וכך למעשה נוכל להעריך בצורה טובה יותר מהו יחס העלות-תמורה אותה נבקש למצוא.

בכל שיחה עם סטודיו לצילום, עלינו לוודא כי קיימת כימיה בינינו לבין צלם האירועים, האם אנו מתחברים לטעמו המקצועי והאישי. הרי בלי כימיה בין-אנושית, אין ספק כי איכות התוצר הסופי תהיה נמוכה יותר. בנוסף, כפי שכבר צוין, חשוב מאוד לראות את תיק העבודות של אותו צלם ולהתרשם ממנו, וזאת כדי להימנע ממצב בו נשכור שירותי צילום בגדר "חתול בשק".

דודו סימן טוב , יגאל אלון 157 תל אביב. נייד : 052-8551660     אימייל: david.simantov@gmail.com
אודות | המלצות | הוסף למועדפים | חתונה | אלבומי חתונה | גלריית תמונות | בר\ת מצווה | צילום אירועים