איך בוחרים סטודיו צילום אירועים?

השלב הראשון בדרככם למציאת שירות צילום אירועים לטעמכם הוא ללא ספק שלב חיפוש ההמלצות. בשלב זה עליכם לחפש המלצות באינטרנט בהן אנשים השתמשו בשירותי סטודיו כלשהו והעלו דיווח בעניין שביעות רצונם מהסטודיו צילום אירועים אותו הם בחרו. בנוסף לחיפוש האינטרנטי, תעשו בדיקה קצרה בקרב המכרים שלכם – אולי יש לאחד מהם סטודיו עליו הם ישמחו להמליץ.

כל סטודיו המספק שירותי צילום אירועים ומכבד את עצמו מציג תיק עבודות של אירועים אותם הם צילמו. תיק העבודות בדרך כלל כולל סרטונים קצרים מאותו אירוע וכן צילומי סטילס היות ובכל אירוע יש נוכחות של צלם סטילס בנוסף לצלם וידיאו. קיבלתם המלצה? אל תפחדו לבקש דוגמאות לעבודתם, הדבר חשוב מאוד בכדי שתונח דעתכם לגבי איכות העבודה וטיבה.

שאלות שכדאי לשאול בעת בחירת צוות צילום אירועים

לאחר שמצאתם סטודיו לצילום אירועים פוטנציאלי עליכם לשאול כמה שיותר שאלות ענייניות הרלוונטיות לאירוע אותו תרצו שהסטודיו יסקור. שאלות אלו, או יותר נכון, התשובות אותן תקבלו ייתנו לכם אינדיקציה בדבר אמינותו ומיומנותו של ספק שירות צילום האירועים. יש לזכור כי מדובר באירוע הקרוב ללבכם והוא בעל חשיבות סנטימנטלית עמוקה כך שאין כאן מקום לטעויות. שאלות לדוגמא:

באיזו טכניקת צילום נעשה שימוש?

כמה צלמים צריך? (וידיאו וסטילס)

מה קורה במקרה של תקלה בזמן אמת? האם אתם ערוכים בהתאם?

באיזה ציוד נעשה שימוש?

באיזה פורמט מתקבל צילום האירוע?

בנוסף לשאלות אלו, סביר להניח שסטודיו צילום האירועים ישאל מהם העדפותיכם בעניין עריכת הצילומים, הפסקול המלווה, כתוביות ומה ברצונכם לעשות עם חומר הגלם. יחד עם הסטודיו תגיעו להחלטות משותפות בנוגע לגימורי העבודה כמו למשל עיצוב האלבומים וסוגי הכריכות בהם ייעשו שימוש.

נקודה חשובה לא פחות היא המחיר. יש להגיע להסכמה בעניין המחיר ולוודא כי אין עלויות סמויות שלא נלקחו בחשבון. מומלץ לבצע השוואת מחירים וקצת כישורי התמקחות לא יזיקו.

דודו סימן טוב , יגאל אלון 157 תל אביב. נייד : 052-8551660     אימייל: david.simantov@gmail.com
אודות | המלצות | הוסף למועדפים | חתונה | אלבומי חתונה | גלריית תמונות | בר\ת מצווה | צילום אירועים