דגשים לצלם

 

בחירת צוות הצילום שיתעד וישאיר מזכרת מהנה, יפה ומיוחדת מאירוע אותו אתם חוגגים יכולה להיות מטלה לא פשוטה בכלל. כשם שעליכם ללכת ולחפש בגדים מתאימים לבר המצווה של הילד, לנדוד בין חנויות סטודיו שונות במטרה למצוא את שמלת הכלה המושלמת, להתלבט בין סגנון תקליטן אחד למשנהו וכיוצא באלה... כך גם מוטלת עליכם האחריות לברר את כל הקשור לצילום האירוע אותו אתם חוגגים.

צילום אירועים כדוגמת: בר/בת מצווה או חתונה, דורשים מיומנות רבה הכוללת אופי עבודה גמיש. גמישות זו מאופיינת בעבודה זריזה ומתן מענה לשינויים והפתעות שעלולות לעלות בזמן החופה, נאום בעל השמחה, ההפתעה שארגנו החברים וכיוצא באלה. על כן, אחד המרכיבים החשובים בו יש להתחשב בעת השכרת שירותיו של צלם אירועים הוא מרכיב הניסיון- זו לא בושה כלל וכלל לשאול את הצלם בו אתם מתעניינים כמה זמן הוא כבר עובד בתחום, אילו סוגי אירועים הוא צילם ולבקש ממנו לצפות בתיק העבודות שלו. זה המקום להדגיש כי צלמים רבים כבר מציגים את יכולתם הטכנית בעבודת הצילום באתרים פרטיים, דבר המקל עליכם כמתעניינים בשירותיו - לבדוק את רמתו, ניסיונו וסגנון העבודה שלו.

צילום חתונות לדוגמא, נחשב לאירוע חד-פעמי ובעל חשיבות רגשית גדולה לזוג החוגג את היום המאושר בחייו. מומלץ כי ביום המאושר בחייכם תבחרו צלם בעל ניסיון, מקצועי והכי חשוב... אוהב את עבודתו. כיצד ניתן לזהות בן אדם שאוהב את עבודת הצילום? בקלות, בשיחות פנים מול פנים עם אותו צלם תוכלו לזהות אצלו את ההתרגשות בשמחתכם ואת הרצון להציע שירותים אחרים ואופציות נוספות אשר יכולות למקסם את חווית הצילום מהחתונה שלכם, כך שלאחר החתונה תישאר לכם מזכרת מתוקה וחשובה עם טאץ' אישי של אדם שנהנה מעבודתו וביעות רצונכם הייתה חשובה לו.

נדגיש כי אין להתפשר על מקצועיותו של הצלם. צלמי אירועים צריכים להיות אנשים אחראים אשר יודעים לנהל את צוות הצילום שלהם בצורה אבסולוטית. כל תקלה בציוד עצמו או שגיאה של אחד מחברי הצוות עלול להוביל לנזק בלתי הפיך של אובדן צילומים מהאירוע החשוב ביותר בחייכם, ותחושת אכזבה גדולה שתישאר עמכם ועם משפחתכם לתקופה ארוכה.

דודו סימן טוב , יגאל אלון 157 תל אביב. נייד : 052-8551660     אימייל: david.simantov@gmail.com
אודות | המלצות | הוסף למועדפים | חתונה | אלבומי חתונה | גלריית תמונות | בר\ת מצווה | צילום אירועים