טיפים לצלמי אירועים

צלם אירועים זו עבודה רצינית ומכובדת, מעבר לעובדה שעל מנת להיות צלם אירועים טוב צריך ללמוד ולדעת את רזי הצילום על בוריים, זווית צילום, השפעות של אור וצל, כיוון התאורה ועוד חשוב שצלם האירועים יזכור כי לא רק על איכות וטיב הצילום באירוע נמדדת עבודתו. צלם אירועים נמדד לפי רמת השירות שהוא נותן ללקוחותיו, היחס, קשר העין שהוא יוצר עם החתן והכלה ועוד. פרמטרים רבים אחרים .

במאמר זה מספר טיפים לצלמי אירועים בתחילת דרכם:

  1. שיחת הצלם עם הלקוח - בעת שפונה אליכם לקוח המתעניין בצילום אירועים, אל תתחילו ישר בניהול שיחה אודות עלות צילום אירועים, דברו עם הלקוח, התעניינו באירוע אותו אתם אמורים לצלם ורק אז לאחר שניהלתם שיחה ידידותית פתחו בדין ודברים לגבי עלות הצילום.
  2. פרסום בלוחות צלמים – כל צלם אירועים יודע כי לא דרך תעודת ההסמכה שלו לצילום אירועים יגיעו הלקוחות. צלמי אירועים צריכים לפרסם את עצמם באינדקסים של חתונות, בלוחות מודעות, דברו עם מכרים ויידעו את כולם במומחיות שלכם בנוגע לצילום אירועים.
  3. הכנה ליום הצילומים – צלם אירועים טוב יודע להתכונן ליום הצילומים ולהכין את עצמו לכל צרה שלא תבוא. כך למשל אם אתה בתור צלם אירועים נתקל בגשם מפתיע או ברוחות עזות באמצע סט הצילומים, אתה צריך להיות תמיד מוכן עם תוכנית חלופית, אסור לך לעמוד עם הצלם והכלה באמצע שום מקום ולהתחיל לחשוב לאן נלך מכאן ולהראות להם שנהרסו לך התוכניות.
  4. חתונה ותזמון הצילומים – צלם אירועים טוב צריך לדעת מתי בדיוק קורה כל דבר באירוע בו הוא מצלם. עלייך בתור צלם אירועים לברר מראש את כל הפרטים הקטנים, מתי חותמים על הכתובה, מתי מתחילים הריקודים, אם יש הפסקה בין המנות, מתי נגמרת הקבלת פנים ומתי מתחילה החופה. צילום אירועים מצריך ממך בתור צלם לדעת לתמרן ולהספיק לצלם את כל הרגעים באירוע.
  5. הכר את הנפשות הפעולות באירוע - אם מדובר בצילום אירוע משפחתי קטן לא אמורה להיות לך בעיה בתור צלם. אך אם מדובר בצילום חתונה, הנפשות שצריכות להיות מצולמות הן רבות. אתה בתור צלם אירועים צריך לזכור לצלם את החתן והכלה עם ההורים, ועם הדודה מירושלים ועם הסבתא והדוד והחברים הטובים, היה סמוך ובטוח שאם לא תכין את עצמך מראש ותכיר ולו במעט את הנפשות בחתונה, אתה תתבלבל ויהיו אנשים שתפספס ותשכח לצלם. עצה שלי היא שתבקש מבעלי האירוע למנות אדם שיהיה בקשר איתך במהלך החתונה ויסייע לך בהכרת הנפשות במשפחה.
צילום אירועים הוא משימה מורכבת , אך היה סמוך ובטוח כי ההשקעה שלך בתור צלם אירועים מתחיל משתלמת.
צילום חתונה
צילום חתונה - טיפים
דודו סימן טוב , יגאל אלון 157 תל אביב. נייד : 052-8551660     אימייל: david.simantov@gmail.com
אודות | המלצות | הוסף למועדפים | חתונה | אלבומי חתונה | גלריית תמונות | בר\ת מצווה | צילום אירועים