צלם לכל אירוע

 

האם אתם מתכננים להפיק אירוע כלשהו בעתיד הקרוב? מסיבת יום הולדת פרועה? בר-מצווה? אולי בכלל חתונה? אין זה משנה... דבר אחד בטוח – אף אירוע לא יהיה מושלם ללא שירותי צילום מקצועיים. עברו הרבה שנים מאז אותה תקופה שבה צלם האירוע היה קרוב משפחה, או אולי בן-דוד שבבעלותו הייתה מצלמה איכותית, והוא היה מוכן לעשות לנו טובה. היום, ובמיוחד לאחר ימי המהפכה הדיגיטלית, כל התחום העונה לשם "צילום אירועים" עבר שדרוג רציני, והפך להיות לחלק בלתי נפרד מתקציב של כל אירוע הנערך בישראל.

סטילס או וידאו?

זוהי השאלה שוודאי תשאלו את עצמכם בבואכם לשקול איזה סוג צילום תרצו שילכוד את האירוע שלכם דרך המצלמה. התשובה תלויה לחלוטין בסוג האירוע, אופיו, מספר האורחים להם תצפו שיהיו נוכחים באירוע וכמובן... התקציב. ישנם צלמי סטילס וצלמי וידאו, אלו הם שני בעלי מקצוע שונים לחלוטין בדרך כלל, והם אינם מחליפים תפקידים. לפיכך, אם תרצו לשכור את שירותיו של צלם אירועים המתמחה בוידאו בנוסף לשירותיו של צלם סטילס, תצטרכו להיפרד מסכום כסף גדול יותר. אם אכן תהיו מעוניינים בשני סוגי הצילום, מומלץ לשכור את שני השירותים הללו מסטודיו צילום אחד, שיספק גם צלם סטילס וגם צלם וידאו. בדרך כלל, עלות שכירת שירותי צילום סטילס ווידאו יחדיו תהיה נמוכה יותר כאשר אלה נרכשים באותו סטודיו מאשר לשכור את שירותיהם של צלמי הסטילס והוידאו בנפרד.

תקציב

בדרך כלל, יש לקחת בחשבון כי צילום חתונות יקר יותר מאשר צילום אירוע "סטנדרטי". באותו נושא, יש מקום לציין מילה אחת או שתיים בנוגע לבניית תקציב נכון. צלם אירועים טוב עולה כסף, כמו כל בעל מקצוע מקצועי ומיומן אחר. לכן, חשוב לערוך סקר שוק בקרב צלמי האירועים בשוק, וזאת בכדי לקבל מושג טוב יותר לגבי עלות השירות. מרכיב עלות נוסף אליו רוב האנשים אינם מודעים הוא עניין העונתיות – צילום אירועים יהיה יקר יותר "בעונה", אפריל-אוקטובר, מאשר בשאר חודשי השנה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי צלמי האירוע פשוט עסוקים יותר, לכן, באופן טבעי, יש עליית מחירים.

דודו סימן טוב , יגאל אלון 157 תל אביב. נייד : 052-8551660     אימייל: david.simantov@gmail.com
אודות | המלצות | הוסף למועדפים | חתונה | אלבומי חתונה | גלריית תמונות | בר\ת מצווה | צילום אירועים