צילום אירועים בעידן המודרני

צילום אירועים כיום, שונה משמעותית מצילום האירועים אשר היה נהוג בעשורים הקודמים. הסרבול, חוסר הנגישות ואמצעי הצילום המיושנים, עברו מהעולם, והעידן המודרני הביא עימו מהפכה של ממש בתחום צילום האירועים ובענפי הדפוס השונים. הצלמים המקצועיים, מגיעים אל האירועים כשהם מצוידים במגוון הציוד העדכני והחדיש ביותר, הכולל מצלמות רחף, מצלמות ווידיאו אלחוטיות, מצלמות סטילס דיגיטאליות ועוד. במאמר הבא, נכיר את ההבדלים המהותיים המאפיינים את צילום האירועים בעשור האחרון, אל מול הצילום אשר היה נהוג בעשור הקודם ובעבר בכלל.

צילום אירועים מתקדם – מצלמות הרחף

אחד התחומים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר בתחום צילום האירועים בימינו, הוא מצלמות הרחף. מצלמות אלו, הן למעשה מצלמות ווידיאו אלחוטיות המורכבות על גבי כבלים בתקרת אולם האירועים. בשליטה מרחוק, המתאפשרת לצלמי האירועים, יוכלו אלו להביא את המצלמות אל נקודות ייחודיות ושונות ברחבי האולם, ובכך יש בידם להשיג תמונות מקצועיות של זוויות אשר טרם ניתן היה להגיע אליהם בעבר, ולפני המצאה זו. התמונות המצולמות באמצעות מצלמות הרחף, נשמרות ישירות אל המחשב המחובר אל המצלמות, כאשר ישנם צלמי אירועים או אולמות אירועים המציעים שירות של שידור ישיר של המצולם באמצעות המצלמות, אל מסכי ענק המותקנים על גבי קירות האולם, או לחילופין, אל קירות האולם עצמם...

צילום אירועים מתקדם – המצלמות הדיגיטליות

המצלמות הדיגיטליות, נפוצות ביותר בשימוש הביתי. אם בעבר בכדי להשיג תמונה איכותית היה על המשתמש הביתי להשקיע במצלה יקרה במיוחד, הרי שכיום, בעזרת המצלמות הדיגיטליות ניתן להגיע לתמונות איכותיות וחדות במיוחד ללא השקעה מרובה או הבנה מרובה בצילום. המצלמות הדיגיטליות המקצועיות, הביאו מהפכה גם בתחום צילום האירועים. באמצעות מנגנונים ייחודיים המותקנים כברירת מחדל במצלמות אלו, ניתן להשיג תמונות מרהיבות וחדות תוך כדי תנועה, מבלי להתחשב יתר על המידה בזווית היד, תנועת היד או אפילו בתאורה הקלוקלת או הצבעונית המתחוללת באולם. הצילום במצלמות הדיגיטאליות, מביא אותנו אל החידוש הבא, האלבום הדיגיטלי.

צילום אירועים מתקדם – האלבום הדיגיטלי

אלבום דיגיטלי, הוא אלבום תמונות ייחודי, אשר תמונותיו מודפסות ישירות על גבי עמודיו, בניגוד לאלבומי התמונות הקונבנציונאליים בהם נהוג היה לשלב את התמונות אל כיסי ניילון. עובדה זו, מאפשרת חיבור יעיל יותר בין אמצעי הצילום ובתי הדפוס, כאשר בסופו של התהליך מתקבל אלבום תמונות איכותי ביותר, המציג את תמונות האירוע באופן המתקדם והחד ביותר המתאפשר כיום בבתי הדפוס המקצועיים. עיצוב אלבום דיגיטלי, מתבצע באופן עצמי, או באמצעות שכירת שרותיו של מעצב אלבומים מקצועי, כאשר על פי רוב שירות זה מוצע כחלק מחבילת הצילום הנרכשת מצלם האירועים או בית הסטודיו הנבחר לצילום האירוע.

דודו סימן טוב , יגאל אלון 157 תל אביב. נייד : 052-8551660     אימייל: david.simantov@gmail.com
אודות | המלצות | הוסף למועדפים | חתונה | אלבומי חתונה | גלריית תמונות | בר\ת מצווה | צילום אירועים