צילום אירועים – מרכיבי המחיר

 

בין אם מדובר בחתונה או באירוע מסוג אחר, רוב הסיכויים שתרצו לשכור שירותי צילום אירועים מקצועי. רגע לפני שאתם חותמים על חוזה מול צלם האירועים הנבחר, כדאי שתהיו מודעים לכלל המרכיבים המצוינים בחוזה אשר אמורים להשתקף במחיר הסופי של החוזה. לפניכם מספר נקודות אליהן יש לתת את הדעת על-מנת להעריך בצורה טובה יותר את עלות השירות מול התמורה שבפועל:

סקר שוק – לפני שבכלל מתיישבים על שולחן צלם האירועים עם כוס קפה בדרך לחתימה על החוזה שמולו... האם בדקתם עם צלמים אחרים? תמיד מומלץ לסקור מספר נותני שירות בטרם ההחלטה על נותן שירות ספציפי, היות וסקר שוק שכזה משפר את יכולת הערכת "מחיר השוק" של שירותי צילום שכאלו.

מוניטין – מוניטין הוא מרכיב בלתי-מוחשי. לא ניתן לכמת ולתמחר את מוניטין צלם האירועים. האם הצלם שמולכם מגיע עם המלצות? האם הוא בעל "שם" של מוביל בתחומו? ניסיון מקצועי ומוניטין באים לידי ביטוי בתוצר הסופי, ולכן יש לקחת בחשבון שככל שמוניטין צלם האירועים רב יותר, כך גם מחיר החוזה יהיה גבוה יותר.

מהות האירועצילום חתונות הוא בדרך כלל השירות היקר ביותר. אופי האירוע משחק תפקיד בקביעת המחיר הסופי, שכן הוא משפיע על המשאבים שיופנו לטובת צילום האירוע – האם יש צורך בבמאי? או עורך? וכמה צלמים יפקדו את האירוע?

צוות הצילום – כאמור, הרכב הצוות שיפקוד את האירוע משתנה בהתאם לאופיו וגודלו. יש לשקול את הצורך בבמאי שיהיה נוכח באירוע וכן יש לשקול האם יש צורך בנוכחות העורך במקום האירוע גם כן. בנוסף, יש לקבוע ולהעריך מראש כמה צלמים יהיו באירוע – כמה צלמי סטילס וכמה צלמי וידיאו?

מה מקבלים – איכות אלבום התמונות וסרט החתונה אותם תקבלו לאחר תום האירוע הם בעלי איכות הניתנת לקביעה מראש. יש לוודא מראש את איכות האלבום – מהו כולל, מי מעצב אותו וכו'. אותו דבר לגבי סרט החתונה – על גבי איזו מדיה הוא מתפרסם? אולי בכלל תרצו אתר אינטרנט ייעודי לחתונה המציג גם את אלבום התמונות הדיגיטלי וגם את סרט החתונה.

אלו הם רק חלק מהפרמטרים המרכיבים את מחיר החוזה הסופי, ויש לתת עליהם את הדעת. גם לאחר קבלת הצעת מחיר – תמיד יש מקום למיקוח... אין לכם מה להפסיד.

מזל-טוב ובהצלחה!

דודו סימן טוב , יגאל אלון 157 תל אביב. נייד : 052-8551660     אימייל: david.simantov@gmail.com
אודות | המלצות | הוסף למועדפים | חתונה | אלבומי חתונה | גלריית תמונות | בר\ת מצווה | צילום אירועים