עולם הצילום

 

תרבות הצילום בעולמנו בכלל ובארצנו בפרט הפכה כבר לדבר שבשגרה. אירוע בו לא צולמתם או למען האמת לא תויגתם - זהו אירוע שלא הייתם בו או שלא שווה את ההתייחסות אליו. מעבר למזכרת החשובה ליום המיוחד שתחגגו, אם מדובר בבר/בת מצווה או חתונה ואפילו חגיגות יובל להולדתכם, זכרו כי רבים מהאורחים שהגיעו לאירוע הייחודי שלכם מחכים למצוא את עצמם מצולמים ומתויגים באלבום של חגיגתכם, שלא לדבר על אלבומי תמונות שלמים המועלים כיום לאינטרנט לעיני כל וכל. צלם אירועים מקצועי ואיכותי שידאג לאיכות צילום יפה וייחודית יגרום לכך שהאורחים שלכם ידאגו לתייג את עצמם בתמונות מהאירוע שלכם ומכאן תפוקתו של הצלם - התמונות הפכו להיות שגריר לאירוע הייחודי אותו חגגתם.

צילום אירועים הפך בימינו לאומנות של ממש. צלמי האירועים המקצועיים מעודכנים בכל החידושים הקיימים בציוד הצילום ובכל סודות אפקט הצילום והעריכה, במטרה לשפר את איכות הצילום שלהם עד כמה שניתן. טווח המחירים לצלם אירוע זה או אחר נע בטווח רחב מאוד, ומשתנה על פי מספר פרמטרים כדוגמת גודל צוות הצילום (כגון: צלם ראשי, עוזר צלם וכדומה), שנות הניסיון של הצלם באירוע הספציפי אותו אתם חוגגים (כלומר, צלם בר מצווה מנוסה אינו בהכרח מומחה דיו לתיעוד החתונה שלכם), אופי האירוע (צילום חתונות יקר יותר מאירועים "רגילים"), וכמובן בעיקר בדרישותיכם השונות באשר למספר התמונות, איכותן, גודלן וכדומה.

צלמים רבים מציעים את מרכולתם בפני בעלי האירוע הנבוכים. לרוב האנשים אין ניסיון מקצועי בצילום ותחום הצילום הינו זר להם. עם-זאת, ישנה תופעה נרחבת בימינו של תחביב הצילום על ידי אנשים מהשורה. תופעה זו עלולה לעלות לכם ביוקר אם תשכירו את שירותיו של צלם חובבן שאינו מקצועי ואינו מכיר את רזי המקצוע. דווקא בשל סיבה זו עליכם לערוך סקר נרחב - לדוגמא בחיפוש אחר צוות חתונות - אשר יתעד את האירוע המרגש בחייכם, וזאת במטרה למצוא את הצלם הייחודי שעונה לדרישותיכם, הרי אחרי הכול המזכרת הינה שלכם ושלכם בלבד.

זכרו כי בחיפוש אחר צלם מקצועי יש לברר את הרקע המקצועי של אותו צלם וצוותו, שנות הניסיון העומדות לזכותו ועוד.

דודו סימן טוב , יגאל אלון 157 תל אביב. נייד : 052-8551660     אימייל: david.simantov@gmail.com
אודות | המלצות | הוסף למועדפים | חתונה | אלבומי חתונה | גלריית תמונות | בר\ת מצווה | צילום אירועים