צילום אירועים

 

במהלך חיינו אנו חוגגים אירועים שונים. מסיבות ברית, בר מצוות ובת מצוות, גיוס לצבא וכמובן חתונה. רוב הזיכרונות שלנו מאותם אירועים יסתכמו בפרטים כמו מקום האירוע, האנשים שישבו לידינו ושאיתם דיברנו, ואולי נזכור גם את האוכל ועוד דבר או שניים. אך הדרך העיקרית שבה אנו ממשיכים לזכור את האירועים המלווים את חיינו וחיי הקרובים לנו, היא התמונות.

כיום, ברוב האירועים נמצא צלם אירועים אחד לפחות, ובמרבית המקרים יהיה צלם אחד הממונה על צילום תמונות הסטילס, ואחד שאחראי על צילום הוידאו. התמונות שיישארו מהאירוע הן אלו שבאמת יעזרו לנו לזכור מה היה, ויעזרו לנו לשמר את כל אותם זיכרונות ושמחות.

צילום אירועים הוא תחום שבו יש אנשי מקצוע רבים, וצריך לדעת מה אתם רוצים כשאתם מתחילים בחיפוש אחרי הצלם שלכם. יש צלמים שמצלמים את כל האירועים האפשריים- בת ובר מצוות, בריתות, חתונות ושמחות אחרות, ויש צלמים שמתמקדים בצילום חתונות. טווחי המחירים גם הם יהיו שונים בין הצלמים, וכדאי להחליט על תקציב מסוים שאותו אתם רוצים להוציא על הצילום, כיוון שהטווח רחב מאוד.

כשמתחילים לחפש צלם, כדאי לשאול חברים ולחפש המלצות. מומלץ לבקש מחברים שדומים לכם בטעמם האיש. לאחר מכן יש לבדוק באתרי הצלמים שבאינטרנט. כיום לרוב הצלמים יש אתרים מושקעים שבהם אפשר לראות תמונות רבות ולהתרשם מאיכותו ומסגנונו של הצלם. בשלב הפגישה האישית, חשוב לראות אם יש ביניכם לבין הצלם כימיה טובה. ביום האירוע, במיוחד אם מדובר בחתונה, הצלם יבלה איתכם שעות רבות, וכדאי שתרגישו איתו בנוח. הקפידו לבדוק את החוזה ולראות שהכול ברור ומובן- לגבי לוח הזמנים של קבלת התמונות ולאחר מכן האלבום, לגבי סוג אלבום התמונות והעיצוב שבו, לגבי שעות הצילום ביום האירוע עצמו, הציוד שבו משתמש הצלם, מספר אנשי הצוות שלו ועוד.

ביום האירוע מומלץ להירגע ולנסות לא להתבייש יותר מדי. תפקידו של הצלם בין השאר הוא גם לעזור לכם להרגיש בנוח, להשתחרר ולהצטלם בצורה המיטבית. זכרו שהתמונות ילוו אתכם עוד שנים רבות, ושרוב הסיכויים, שתחייכו כשתסתכלו בהן בעתיד. 

דודו סימן טוב , יגאל אלון 157 תל אביב. נייד : 052-8551660     אימייל: david.simantov@gmail.com
אודות | המלצות | הוסף למועדפים | חתונה | אלבומי חתונה | גלריית תמונות | בר\ת מצווה | צילום אירועים