צילום אירועים – טיפים לצלם המתחיל

ישנה דעה רווחת בקרב אנשים כי צילום אירועים היא מטלה פשוטה ואינה מצריכה כישורים מיוחדים חוץ מלהיות במקום הנכון, בזמן הנכון. אמירה זו רחוקה מלהיות מדויקת. צילום אירועים היא מטלה מורכבת המצריכה כישורים מיוחדים ומיומנות נרכשת. ריכזנו עבורכם 10 טיפים על מנת להכין אתכם לאירוע הבא אותו תרצו לצלם:

תשמרו את זה פשוט – כשמדובר בצילום אירועים, ישנם לא מעט צלמים שמנסים לשלב יותר מדי רקעים צבעוניים ומורכבים בתוך הפריים אותו הם מצלמים. בדרך כלל, הצילום האיכותי ביותר מתבצע על רקעים פשוטים כך שמומלץ לשמור על הרקע אחיד, פשוט ונקי.

 

פלאש בתמונות, נעים מאוד – התוודעו ליכולות המצלמה בה נעשה שימוש. תאורה הינה גורם חשוב ביותר כשמדובר בצילום אירועים איכותי ובמקרה של מחסור בתאורה יש לשלב שימוש נכון ומושכל בפלאש.

 

צילום תמונות גם לאורך, לא רק לרוחב – ישנם לא מעט צלמים המתאהבים בצילום לרוחב בלבד ללא סיבה רציונאלית. תגוונו, תצלמו רק לאורך ולא רק לרוחב. צילום אירועים מקצועי מצריך דינאמיות.

 

תתאמנו על יכולות הפוקוס בצילום – אין להישען על יכולת המצלמה שלכם לבצע פוקוס אוטומטי. ישנם הרבה מצבי צילום בהם תצטרכו להשתמש בפוקוס ידני וכשמצבים אלו מופיעים, עליכם להיות מוכנים.

 

 

צילום אובייקטים לא רק באמצע, גם בצד – בצילום אירועים חשוב מאוד לצלם אובייקטים גם כאשר הם מופיעים בצד שמאל או ימין של הפריים. דינאמיות, גיוון ואמנות הצילום מחייבות גם צילומים לא סימטריים.

 

Zoom בצילום – פונקצית הזום חשובה מאוד בצילום אירועים. שימו לב שלא לזלוג לתוך הזום הדיגיטאלי שכן הוא מעוות את התמונה ויוצר פיקסליזציה. השתדלו להישאר בתחום הזום האופטי.

 

 

צילום בגובה העיניים – עליכם לשמור על זווית צילום נוחה בכל עת. אין לצלם דמויות בפלג גופם התחתון וכן יש להימנע מהימצאות הדמות המצולמת בתחתית הפריים. צילום אירועים תמיד מתבצע בגובה העיניים

דודו סימן טוב , יגאל אלון 157 תל אביב. נייד : 052-8551660     אימייל: david.simantov@gmail.com
אודות | המלצות | הוסף למועדפים | חתונה | אלבומי חתונה | גלריית תמונות | בר\ת מצווה | צילום אירועים